A Vízgazdálkodási Társulatok Országos Szövetségének és a Nyugdíjas Vízitársulati Vezetők Klubjának együttműködése 12 évvel ezelőtt kezdődött el. A változó helyzet miatt időnként az együttműködési megállapodást aktualizálni kell annak érdekében, hogy fontos kérdésekben legyen lehetőség közös fellépésre, egymás támogatására.
Az évente kiadásra kerülő "Az év múzeuma" és "Az év kiállítása" elismerés, amelyet a Magyar Múzeumi Egyesület és a Pulszky Társaság adományoz, 2020-ban nagy vízügyi sikert hozott. Az év kiállítása címet a 2 millió forint bekerülési költség feletti kategóriában az esztergomi Duna Múzeum nyerte VÍZEUM című új állandó kiállításával. Ez a kiállítás a korábbi értékek megőrzésével a víz és az ember sokoldalú kapcsolatát mutatja be felnőtt és gyermek látogatók számára egyaránt érdekesen, színvonalasan.
Állandó kiállításról van szó, tehát a pandémiás időszak elmúltával az Esztergomba látogatóknak még lesz lehetőségük a Duna Múzeumban ezt a kiállítást megtekinteni.
Nagyecsed városa, az Ecsedi-láp „fővárosa" 800 éves. Ebből az alkalomból 2020. szeptember 18-án konferenciára került sor Nagyecseden a II. Rákóczi Ferenc Művelődési Ház és Könyvtárban.
Időpont:
2020 szeptember 29. 10:00 óra
Helyszín:
2132 Göd, Napsugár utca vége (D.M.R.V. oktatóbázis)
Nagyecsed Város Önkormányzata nevében tisztelettel meghívom Önt a 2020 szeptember 18-án megrendezésre kerülő "Miről mesél az Ecsedi-láp? - 800 éves Nagyecsed" konferenciára, melynek helyszíne:
II. Rákóczi Ferenc Művelődési Ház és Könyvtár
4355 Nagyecsed, Vasút u. 2.
Papos Község Önkormányzatának és a Nyugdíjas Vízitársulati Vezetők Klubjának rendezésében, számos társszervezet közreműködésével 2020. augusztus 25-én került sor Paposon arra a megemlékezésre, amelyen Péchy Lászlóra, Szatmár jeles vízimérnökére emlékeztek a jelenlévők.
8. oldal / 73