TIR

Figyelő

A vízitársulatok és az állam szerepe a területi vízgazdálkodásban

"Az idei, több alkalommal kritikus időjárást az 1915-ös és 1970-es helyzethez lehet hasonlítani, ugyanis csupán akkor esett az év első hat hónapjában több csapadék, mint 2010-ben. E rendkívüli év is azt mutatta meg, hogy a belvízi védművek karbantartására és megépítésére több pénzt kell fordítani, s ezzel radikálisan csökkenthető a védekezés költsége. Fontos lenne pontosan elhatárolni: hol kezdődik a vízgazdálkodási társulatok és hol az állam szerepvállalása a belvíz elleni védekezésben."

Erről is beszélgetett a Gazdasági Tükörkép Magazin újságírója  Fehér Ferenccel, a Vízgazdálkodási Társulatok Országos Szövetsége (VTOSZ) ügyvezető elnökével, valamint Kolossváry Gáborral, a Vidékfejlesztési Minisztérium Területi Vízgazdálkodási Főosztály főosztályvezetőjével.

Forrás: Gazdasági Tükörkép Magazin

A teljes cikk itt olvasható.

 

134 önkormányzattal és több mint 1500 földhasználóval áll kapcsolatban a tapolcai Vízitársulat

"A közelmúlt extrém időjárási viszonyai, a hatalmas károkról szóló hírek sokakat cselekvésre ösztönöznek. Két lehetőség közül lehet választani: vagy előre gondolkodnak és megelőzik a károkat, vagy utólag, hatalmas anyagi áldozatokkal hárítják el a bajt.
A Balaton-felvidéki Vízitársulat az előbbit választja, és a kezelésébe tartozó mintegy 540 kilométer vízfolyás folyamatos fenntartásáról, karbantartásáról akkor gondoskodik, amikor még elkerülhetők a károk. A karbantartás mellett a már elhasználódott művek felújítását is elvégzik, ennek fedezetét EU-s pályázatokból biztosítják."

Forrás: Gazdasági Tükéörkép Magazin

A teljes cikk itt olvasható.

 

163 millió forint vízkár-védelmi,- 94 millió öntözésfejlesztés fejeződik be Püspökladány térségében

A Hamvas-Sárréti Vízgazdálkodási Társulatról a Gazdasági Tükörkép Magazinban megjelent cikk itt olvasható.

 

330 millió forint értékű vízgazdálkodási fejlesztést végez a karcagi vízitársulat

"A 2009-ben indult, összesen 330,6 millió forint értékű kivitelezési munkákkal a tervek szerint jövőre végeznek. Hogy e lendület ne törjön meg, idén novemberben benyújtják újabb ÚMVP-s pályázatukat, amellyel 240-260 millió forintos fejlesztések megvalósítását célozzák meg" nyilatkozta  Szilágyi Sán­dor a   Gazdasági Tükürkép Magazinnak.

A teljes cikk itt olvasható.

 

21. oldal / 23